Léčebná tělesná výchova

Cvičení po gynekologických a urologických operacích

Zabraňuje vzniku pooperačních komplikací. Cílenými cviky zlepšuje prokrvení malé pánve se snahou urychlit hojení, posiluje břišní i pánevní svaly a zlepšuje celkovou psychiku i fyzickou kondici.

Cvičení v těhotenství

Hlavním záměrem cvičení v těhotenství je udržení organismu budoucí maminky v co nejlepší fyzické a psychické kondici. Posiluje svalové skupiny důležité pro porod, zaměřuje se na správné držení těla a dýchání, přispívá k dobrému průběhu porodu.

Cvičení při inkontinenci

Posilování svalstva pánevního dna je velice efektivní způsob léčby, který vede k minimalizaci a prevenci úniku moči (inkontinenci).

Strečink

Strečink (protahovací a kompenzační cvičení) je účinná metoda, která umí přirozeně a šetrně připravit svaly na zvýšenou zátěž (sport), nebo také na docela obyčejné fungování našeho těla (ranní protažení). Strečink není určen pouze pro sportovce, ale je vhodným a časově nenáročným cvičením pro každého, kdo si chce uchovat svůj pohybový aparát co nejdéle v dobrém stavu.  

Cvičení proti vadnému držení těla a svalovým disbalancím

Vadné držení těla je funkční porucha posturální funkce – ortopedické oslabení hybného systému.

Při vadném držení těla je narušen systém svalů, vazů a kloubů, které udržují páteř a celé tělo ve správném postavení.

K této poruše dochází nevyrovnaným tahem svalů, přetěžováním některých svalových skupin (např. dlouhodobým sezením), ale může být způsobeno také psychikou (např. stresem, depresemi, únavou … )

Hlavní léčba spočívá v:

  • cíleném rehabilitačním cvičení
  • úpravě denního režimu
  • preventivním programu - Škola zad

Contact form

Popular procedures

Augenlidkorrekturen

Eine Operation der Augenlider löst vor allem das Problem von Frauen mittleren Alters und älteren Frauen.

 

more >

Abdominoplastik

Nach größerem Gewichtsverlust oder auch nach der Geburt besteht im Bauchbereich  Hautüberschuss, der nicht mehr nur mit Hilfe von Sport entfernt werden kann.

more >

Brustvergrößerung

Weibliche Brüste sind ein bedeutendes sekundäres Geschlechtsmerkmal im Sinne eines Sexsymbols und ziehen auf den ersten Blick die Aufmerksamkeit des anderen Geschlechts an sich.

 

more >

Liposuktion

Nicht immer, wenn unsere Figur wegen Anhäufung von Fett an unerwünschten Stellen ungleichförmig ist, ist es notwendig, die Situation mit einer umfassenden Operation zu lösen.

 

more >