Operační léčba inkontinence

Inkontinence neboli nechtěný a vlastní vůlí nekontrolovatelný únik moči je velký problém nejen zdravotní a hygienický, ale také sociální. Unikající moč obtěžuje člověka pocitem vlhka, zápachem či svěděním a je také velkou ranou pro jeho sebevědomí a psychickou pohodu. Mimo starších lidí, u kterých se onemocnění vyskytuje u 40 % žen a 20 % mužů, je stále častější výskyt u mladších žen.

Na základě diagnostiky (více o diagnostice zde) je u pacientky stanovena vhodná forma následné léčby. Chirurgické řešení inkontinence metodou TOT a TVT je využíváno u pacientek, pro které není konzervativní nebo medikamentózní léčba vhodná.

Chirurgická léčba inkontinence metodou TOT a TVT

Nejčastější prováděnou metodou je tzv. transobturatorní uretropexe (TOT). Jejím principem je zavedení polypropylenové nevstřebatelné pásky pod sliznici poševní pod močovou trubici. Výhodou metody TOT je maximální omezení možnosti poranění močového měchýře, které představovalo nejčastější komplikaci metody tension free vaginal tape (TVT). V současné době je proto přístup metodou TOT nejrozšířenější v chirurgickém řešení stresové inkontinence.

Pásku lékaři při použití metody TOT zavádí miniinvazivně ze dvou vpichů z rýhy mezi stehnem a rodidly směrem do řezu pod močovou trubicí. Je uložena napříč zcela volně bez napětí. Uplatňuje se v případě zvýšení nitrobřišního tlaku, při kterém je tendence poklesu močové trubice směrem dolů. Tlakem na pásku se močová trubice uzavře a nedojde k nechtěnému úniku.

Výkon probíhá v krátkodobé celkové anestezii, trvá cca 15 minut, a je–li prováděn samostatně, pacientka následující den odchází domů. Rekonvalescence je krátká. Ženy bývají v pracovní neschopnosti jeden, maximálně dva týdny podle pooperačního průběhu. Úspěšnost léčby se pohybuje mezi 80–90 %.

Ceník služeb

V oblasti inkontinence hradí pojišťovny veškeré náklady na léčbu, kromě občasného doplácení na léky.

Klinika má uzavřené smlouvy s následujícími zdravotními pojišťovnami:
111 Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR
201 Vojenská zdravotní pojišťovna ČR
205 Česká průmyslová zdravotní pojišťovna ČR
207 Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví
211 Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR
213 Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna
 

 

 

 

 

 

 

Kontaktní formulář

Objednání on-line

Pro registrované držitele klientských karet.

Nejžádanější zákroky

Laparoskopie

Laparoskopie je minimálně invazivní metoda s řadou výhod: kratší rekonvalescence, měnsí pooperační bolesti a lepší kosmetický efekt 

více >

Operační léčba inkontinence

Chirurgické řešení inkontinence u pacientek, pro které není konzervativní nebo medikamentózní léčba vhodná.

více >

Labioplastika

Zákrok určený pro ženy, které stydké pysky jakkoliv omezují esteticky, nebo fyzicky například při sportu, ale i v běžném životě.

více >

Laserové zákroky

Bezbolestné a rychlé ošetření laserem jako řešení problémů více než poloviny žen po porodu, menopauze nebo hysterektomii. 

více >