Léčebná tělesná výchova

Cvičení po gynekologických a urologických operacích

Zabraňuje vzniku pooperačních komplikací. Cílenými cviky zlepšuje prokrvení malé pánve se snahou urychlit hojení, posiluje břišní i pánevní svaly a zlepšuje celkovou psychiku i fyzickou kondici.

Cvičení v těhotenství

Hlavním záměrem cvičení v těhotenství je udržení organismu budoucí maminky v co nejlepší fyzické a psychické kondici. Posiluje svalové skupiny důležité pro porod, zaměřuje se na správné držení těla a dýchání, přispívá k dobrému průběhu porodu.

Cvičení při inkontinenci

Posilování svalstva pánevního dna je velice efektivní způsob léčby, který vede k minimalizaci a prevenci úniku moči (inkontinenci).

Strečink

Strečink (protahovací a kompenzační cvičení) je účinná metoda, která umí přirozeně a šetrně připravit svaly na zvýšenou zátěž (sport), nebo také na docela obyčejné fungování našeho těla (ranní protažení). Strečink není určen pouze pro sportovce, ale je vhodným a časově nenáročným cvičením pro každého, kdo si chce uchovat svůj pohybový aparát co nejdéle v dobrém stavu.  

Cvičení proti vadnému držení těla a svalovým disbalancím

Vadné držení těla je funkční porucha posturální funkce – ortopedické oslabení hybného systému.

Při vadném držení těla je narušen systém svalů, vazů a kloubů, které udržují páteř a celé tělo ve správném postavení.

K této poruše dochází nevyrovnaným tahem svalů, přetěžováním některých svalových skupin (např. dlouhodobým sezením), ale může být způsobeno také psychikou (např. stresem, depresemi, únavou … )

Hlavní léčba spočívá v:

  • cíleném rehabilitačním cvičení
  • úpravě denního režimu
  • preventivním programu - Škola zad

Kontaktní formulář

Objednání on-line

Pro registrované držitele klientských karet.

Nejžádanější zákroky

Laparoskopie

Laparoskopie je minimálně invazivní metoda s řadou výhod: kratší rekonvalescence, měnsí pooperační bolesti a lepší kosmetický efekt 

více >

Operační léčba inkontinence

Chirurgické řešení inkontinence u pacientek, pro které není konzervativní nebo medikamentózní léčba vhodná.

více >

Labioplastika

Zákrok určený pro ženy, které stydké pysky jakkoliv omezují esteticky, nebo fyzicky například při sportu, ale i v běžném životě.

více >

Laserové zákroky

Bezbolestné a rychlé ošetření laserem jako řešení problémů více než poloviny žen po porodu, menopauze nebo hysterektomii. 

více >