Gynekologická prevence

Preventivní vyšetření má zásadní význam pro předcházení vzniku závažných nádorových onemocnění v oblasti zevních rodidel, čípku a těla děložního, vaječníků a prsů. V rámci prevence jsou pro lékaře důležité informace nepravidelném krvácení, bolestech a změnách a odchylkách, kterých si žena všimla v rámci hygieny, při pohlavním životě nebo při močení či defekaci.

Při samotném vyšetření sledujeme oblast zevních rodidel a pochvy, hodnotíme symetrii, přítomnost zánětu i eventuální sestup poševních stěn po porodu nebo u starších pacientek. Následně vyšetřujeme oblast čípku děložního, který sledujeme optickým zařízením tzv. kolposkopem, který umožňuje hodnotit čípek pod zvětšením a odebírat cíleně stěry na screeningové cytologické vyšetření. Při podezření na závažnější nálezy můžeme doplnit další vyšetření včetně diagnostiky papilomavirů HPV a kultivační vyšetření na chlamydie a další patogeny nebo přímo odebrat vzorek tkáně na histologický rozbor.

Další součástí je palpační vyšetření kdy hodnotíme celkový nález na břiše a následně gynekologické vyšetření kdy hmatáme dělohu a oblasti vaječníků a vejcovodů (tzv. adnex). Zaměřujeme se zejména na velikost tvar a nepravidelnosti těchto orgánů i bolestivost vyšetření.

Doplňujícím vyšetřením je ultrazvukové zhodnocení dělohy a adnex, při kterém zjišťujeme a upřesňujeme nálezy v oblasti dělohy, dutiny děložní a vaječníků. (viz ultrazvuková diagnostika).

Preventivní vyšetření hodnotí i nález v oblasti prsů s návazností na zobrazovací metody mammografie a ultrazvukové diagnostiky (sonografie). 

Objednání on-line

Pro registrované držitele klientských karet.

Nejžádanější zákroky

Laparoskopie

Laparoskopie je minimálně invazivní metoda s řadou výhod: kratší rekonvalescence, měnsí pooperační bolesti a lepší kosmetický efekt 

více >

Operační léčba inkontinence

Chirurgické řešení inkontinence u pacientek, pro které není konzervativní nebo medikamentózní léčba vhodná.

více >

Labioplastika

Zákrok určený pro ženy, které stydké pysky jakkoliv omezují esteticky, nebo fyzicky například při sportu, ale i v běžném životě.

více >

Laserové zákroky

Bezbolestné a rychlé ošetření laserem jako řešení problémů více než poloviny žen po porodu, menopauze nebo hysterektomii. 

více >