Zmenšení prsou

Pokud je poprsí vyvinuté tak, že tyto potíže ženu obtěžují a navíc je její postava  díky velkým prsům nápadně nesouměrná, je zapotřebí se poradit s plastickým chirurgem o možnosti podstoupit operaci zmenšení prsou. Při tomto zákroku je operační cestou odstraněna část prsní tkáně, provede se modelace prsou a úprava prsních dvorců. Velikost prsou se zmenší a poprsí získá mladistvější vzhled.

Ve většině případů užíváme operační metodu „single scar“, která je celkově mnohem šetrnější než dříve užívané způsoby operace jelikož zanechává méně jizev (jizva kolem dvorce a svislá jizva směrem k podprsní rýze) a je po ní možné kojit. U velkých redukčních operací je nutno užít techniky s výslednou jizvou tvaru „obráceného T“ (jizva je navíc i v podprsní rýze).

Konzultace: při individuální konzultaci s Vámi lékař probere veškeré Vaše možnosti a doporučí konkrétní postup pro dosažení toho nejlepšího výsledku. Operace se provádí v celkové anestezii, proto je zapotřebí předoperační vyšetření, které obsahuje pohovor s internistou, odběr krve, EKG a měření tlaku. Před operací od půlnoci nejezte, nepijte a nekuřte. Vyhněte se také přísným dietám a kouření jelikož to může zhoršit Vaše následné hojení. Před plastickou operací prsou je dále nutné vyloučit onemocnění prsou ultrazvukovým (sonografickým) vyšetřením, které je možné provést přímo u nás na klinice.

Průběh operace: Redukce poprsí se provádí v celkové anestezii a trvá v závislosti na rozsahu 2-3 hodiny. Následuje hospitalizace 1-2 dny.

Rekonvalescence: Speciální elastická podprsenka se nosí po dobu 6-8 týdnů 24 hodin denně. Stehy jsou vstřebatelné. Fyzické aktivity, které by mohly prsa zatížit, jsou zakázány. První týden po operaci je doporučen klidový režim. Lehčí domácí práce jsou možné za 14 dnů, těžká práce, zvedání břemen a sportovní aktivity až po 2 měsících. Návrat do zaměstnání záleží na tom, jakou práci vykonáváte a na Vašem vlastním pocitu v rámci rekonvalescence. 

Zákrok je velmi efektivní a trvalý. Výsledkem by měla být Vaše spokojenost a celkové zvýšení Vašeho sebevědomí a hlavně kvality života.

Cena operace: od 42 000 Kč v závislosti na rozsahu operace. Rozsah operace je klientovi upřesněn na základě konzultace s operatérem. Kromě ceny operace hradí klient ještě poplatek za anestezii (2 000Kč) a hospitalizaci. Hospitalizaci klient hradí dle typu vybraného pokoje (jednolůžkový 2 700,-Kč/noc , standartní 1 500,-Kč/noc). 

 

Kontaktní formulář

Nejžádanější zákroky

Laparoskopie

Laparoskopie je minimálně invazivní metoda s řadou výhod: kratší rekonvalescence, měnsí pooperační bolesti a lepší kosmetický efekt 

více >

Operační léčba inkontinence

Chirurgické řešení inkontinence u pacientek, pro které není konzervativní nebo medikamentózní léčba vhodná.

více >

Labioplastika

Zákrok určený pro ženy, které stydké pysky jakkoliv omezují esteticky, nebo fyzicky například při sportu, ale i v běžném životě.

více >

Laserové zákroky

Bezbolestné a rychlé ošetření laserem jako řešení problémů více než poloviny žen po porodu, menopauze nebo hysterektomii. 

více >