Modelace prsou – Metoda single scar – jedna jizva

Ke změnám tvaru prsů s nadbytkem kůže dochází hlavně po těhotenství a kojení, kdy se zmenšuje objem žlázovité tkáně, ale také po větší redukci váhy s úbytkem tukové tkáně prsou. Modelace prsou je operační výkon v celkové anestezii, který zvedá, tvaruje a zpevňuje povislá prsa. Pro doplnění objemu prsou se dá modelace kombinovat i s použitím implantátu. Existuje několik variant, jak modelaci prsou provést; řez kolem dvorce nebo řez od dvorce k podprsní rýze do tvaru obráceného T. Operační postup, který u nás nejčastěji provádíme, se nazývá „single scar“.

Oproti klasické metodě „obrácené T“ má několik výhod.

  1. Nenarušuje se prsní žláza, takže po operaci lze bez problémů kojit a v žláze tak nevznikají žádné další jizvy, které by mohli být zavádějící při sonografickém nebo mamografickém vyšetření.
  2. Ve většině případů nedochází ke snížení citlivosti dvorce po operaci.
  3. Nevznikají dlouhé jizvy v podprsní rýze, které často mohou být viditelné v dekoltu nebo rušit na zevních stranách prsu. Při modelaci je odstraněna část kůže, prsní tkáň se vytvaruje a pokožka kolem ní je vypnuta. Velikost prsou se nezmenší, jenom změní tvar a získá mladistvější vzhled.

Konzultace: Při individuální konzultaci s Vámi lékař probere veškeré Vaše možnosti a doporučí konkrétní postup pro dosažení toho nejlepšího výsledku. Následně Vám vysvětlí průběh celé operace i pooperační péčí. Před plastickou operací prsou je dále nutné vyloučit onemocnění prsou ultrazvukovým (sonografickým) vyšetřením, které je možné provést přímo u nás na klinice. Operace se provádí v celkové anestézii, proto je zapotřebí předoperační vyšetření, které obsahuje pohovor s internistou, odběr krve, EKG a měření tlaku.

Průběh operace: Modelace poprsí se provádí v celkové anestezii. Operace trvá 1,5 – 2 hodiny s následnou hospitalizací 1-2 dny.

Rekonvalescence: Speciální elastická podprsenka se nosí po dobu 6-8 týdnů 24 hodin denně. Stehy jsou vstřebatelné. Fyzické aktivity, které by mohly prsa zatížit, jsou zakázány. První týden po operaci je doporučen klidový režim. Lehčí domácí práce jsou možné za 14 dnů, těžká práce, zvedání břemen a sportovní aktivity až po 2 měsících. Návrat do zaměstnání záleží na tom, jakou práci vykonáváte a na Vašem vlastním pocitu v rámci rekonvalescence. Zákrok je velmi efektivní a trvalý. Výsledkem by měla být Vaše spokojenost a celkové zvýšení Vašeho sebevědomí a hlavně kvality života.

Cena operace: od 39 000 Kč v závislosti na rozsahu operace. Rozsah operace je klientovi upřesněn na základě konzultace s operatérem. Kromě ceny operace hradí klient ještě poplatek za anestezii (2 000Kč) a hospitalizaci. Hospitalizaci klient hradí dle typu vybraného pokoje (jednolůžkový 2 700,-Kč/noc, standartní 1 500,-Kč/noc).

Kontaktní formulář

Nejžádanější zákroky

Laparoskopie

Laparoskopie je minimálně invazivní metoda s řadou výhod: kratší rekonvalescence, měnsí pooperační bolesti a lepší kosmetický efekt 

více >

Operační léčba inkontinence

Chirurgické řešení inkontinence u pacientek, pro které není konzervativní nebo medikamentózní léčba vhodná.

více >

Labioplastika

Zákrok určený pro ženy, které stydké pysky jakkoliv omezují esteticky, nebo fyzicky například při sportu, ale i v běžném životě.

více >

Laserové zákroky

Bezbolestné a rychlé ošetření laserem jako řešení problémů více než poloviny žen po porodu, menopauze nebo hysterektomii. 

více >