Liposukce

Základním principem liposukce je odsátí nahromaděného podkožního tuku z míst, odkud ho nelze odstranit cvičením nebo dietou. Nejčastěji se liposukce provádí v oblasti bříška, boků a hýždí. Jejím cílem je především formování postavy a zlepšení kontur těla. Není tedy vhodným řešením pro klasickou obezitu. Ve většině případů se užívá tzv. tumescentní technika, která tuk odsává za pomocí tekutiny. Vstřikovaná tekutina obsahuje lokální anestetika, která oblast znecitlivují a umožní snadnější odsátí tuku. Oblasti vhodné pro liposukci jsou: bříško, boky, hýždě (zadeček), kolena, lýtka, paže, stehna, záda a podbradek. Samostatná liposukce podbradku lze provést jen v lokální anestezii. Je možné ji však zkombinovat i s mini-face-liftem či standardním face-liftem.

Konzultace: Při individuální konzultaci s Vámi lékař probere veškeré Vaše možnosti a doporučí konkrétní postup pro dosažení toho nejlepšího výsledku. Následně Vám vysvětlí průběh celé operace i pooperační péčí. Operace se provádí v celkové anestézii, proto je zapotřebí předoperační vyšetření, které obsahuje pohovor s internistou, odběr krve, EKG a měření tlaku.

Průběh operace: Liposukce v celkové anestezii trvá dle rozsahu 1,5 – 2 hodiny s následnou jednodenní hospitalizací. Liposukce v lokální anestezii (kupř. podbradek) trvá přibližně jednu hodinu a není třeba hospitalizace.

Rekonvalescence: Speciální elastické prádlo se nosí po dobu 6-8 týdnů 24 hodin denně. První týden po operaci je doporučen klidový režim. Lehčí domácí práce jsou možné za 14 dnů. Náročnější fyzické aktivity jsou zakázány po dobu 2 měsíců. Návrat do zaměstnání záleží na Vašem vlastním pocitu v rámci rekonvalescence, většinou však do jednoho týdne po operaci. Zákrok je velmi efektivní a trvalý. Výsledkem by měla být Vaše spokojenost a celkové zvýšení Vašeho sebevědomí a hlavně kvality života.

Cena operace: cena liposukce v lokální anestezii je 15 000Kč a více. Cena liposukce v celkové anestezii je 17 000Kč a více. Podrobný ceník rozdělený dle oblastí těla, na kterých je výkon prováděn, naleznete zde. Kromě ceny operace hradí klient ještě poplatek za anestezii a hospitalizaci.

Kontaktní formulář

Nejžádanější zákroky

Úprava očních víček

Operací očních víček se řeší především problém středního a staršího věku.

více >

Abdominoplastika

Po větším úbytku váhy nebo i po porodu dochází v oblasti břicha k uvolnění kůže, která již nelze odstranit pouhým cvičením

více >

Zvětšení prsou

Ženská prsa jsou výrazným druhotným pohlavním znakem ve smyslu sexuálního symbolu a na první pohled upoutávají pozornost druhého pohlaví.

více >

Liposukce

Ne vždy, když je naše postava nesouměrná díky hromadění tuku na nežádoucích místech, je zapotřebí řešit situaci rozsáhlou operací.

více >