Blepharoplastika – plastická operace očních víček

Operace očních víček je jedním z nejčastěji prováděných zákroků. S přibývajícím věkem ubývá kůže na elastičnosti, což se projevuje poklesem očních víček a kůže kolem očí. Tento problém je pak záležitost nejen kosmetická, ale často i zdravotní. Kůže může poklesnout natolik, že omezuje vidění. Důvodem uvolnění kůže kolem očních partií může být mimo věk i radikální zhubnutí. Tukové polštářky kolem očí jsou uložené v pouzdrech, která věkem ztrácejí svoji pevnost, což se projeví viditelnými váčky. Plastickou operaci provádíme na horních i dolních víčkách a pro odstranění unaveného vzhledu obličeje též v rámci operace doporučujeme odstranit i váčky pod očima. Zákrok se provádí v lokální anestezii, takže nevyžaduje hospitalizaci.

Horní víčka můžeme operovat samostatně nebo současně s víčky dolními. Kůže horních víček se znecitliví anestetikem a řez je veden v kožním záhybu víčka. Nadbytek kůže se odstraní a vypreparují se tukové váčky. Kůže se sešije tenkým podkožním stehem pro rychlé a efektivní hojení.

Dolní víčka se operují samostatně nebo se mohou v rámci jedné operace upravit i víčka horní. U klasické operace je řez veden 2 mm pod řasami. Stejně tak, jako operace horních víček, spočívá operace dolních víček v odstranění nadbytku kůže a redukci tukových polštářků.

Konzultace: Při individuální konzultaci s Vámi lékař probere veškeré Vaše možnosti a doporučí konkrétní postup pro dosažení toho nejlepšího výsledku.

Průběh operace: Operace očních víček se provádí ambulantně, v lokální anestezii, bez nutnosti hospitalizace. Délka operace se odvíjí od rozsahu zákroku, může trvat 1 - 2 hodiny.

Rekonvalescence: Při užité lokální anestezii odchází pacient po zákroku domů, nejlépe s doprovodem. Rána je zakrytá sterilní náplastí, která se ponechává až do odstranění stehů (5-7 dní). První dny doporučujeme vynechat všechny namáhavé činnosti, které by mohly zvýšit krevní tlak. Je dobré chladit oblast očních víček sterilními obklady s chladnou borovou nebo obyčejnou převařenou vodou a spát na zádech s hlavou lehce podloženou. Návrat do zaměstnání záleží na tom, jakou práci vykonáváte. Není vhodné namáhat oči u počítače po dobu prvního týdne. S líčením je lepší počkat ještě 1-2 dny po odstranění stehů. Zákrok je velmi efektivní. Výsledkem by mělo být odstranění unaveného výrazu obličeje i rozšíření zorního pole.

Cena operace:
horní víčka od 9 500 Kč
dolní víčka od 10 500 Kč
horní + dolní víčka od 19 000 Kč

Kontaktní formulář

Nejžádanější zákroky

Laparoskopie

Laparoskopie je minimálně invazivní metoda s řadou výhod: kratší rekonvalescence, měnsí pooperační bolesti a lepší kosmetický efekt 

více >

Operační léčba inkontinence

Chirurgické řešení inkontinence u pacientek, pro které není konzervativní nebo medikamentózní léčba vhodná.

více >

Labioplastika

Zákrok určený pro ženy, které stydké pysky jakkoliv omezují esteticky, nebo fyzicky například při sportu, ale i v běžném životě.

více >

Laserové zákroky

Bezbolestné a rychlé ošetření laserem jako řešení problémů více než poloviny žen po porodu, menopauze nebo hysterektomii. 

více >