Augmentace – zvětšení prsou

V současné době je mnoho žen nespokojeno s velikostí a tvarem svého poprsí. Nespokojenost může mít za důsledek i psychické problémy, které mohou výrazně snížit nebo omezit kvalitu života. Za pomoci plastické chirurgie lze tento problém vyřešit. Augmentace prsou napomáhá zvětšit objem a zlepšit tvar prsou použitím implantátů. Tento zákrok je vhodný pro ženy s nedostatečně vyvinutými prsy nebo po zmenšení prsou kojením nebo ztrátou hmotnosti. Implantáty mohou být řešením i pro mírnou asymetrii. Ačkoli nejsou implantáty doporučovány pro kojící matky (může dojít ke změně tvaru prsu v důsledku kojení), nemají vliv na plod a nejsou pro něj ničím nebezpečné. Přítomnost implantátů také neomezuje schopnost kojení.

Konzultace: Při individuální konzultaci s Vámi lékař probere veškeré Vaše možnosti a doporučí konkrétní typ a velikost implantátů (kulaté nebo anatomické). Implantáty se vkládají pomocí krátkého řezu v podprsní rýze, kolem dvorce anebo v podpaží. Lékař Vám vysvětlí průběh celé operace i následnou pooperační péčí. Vždy se snažíme o co nejlepší dosažitelný výsledek. Před plastickou operací prsou je dále nutné vyloučit onemocnění prsou ultrazvukovým (sonografickým) vyšetřením, které je možné provést přímo u nás na klinice.

Průběh operace: Zvětšení poprsí se provádí v celkové anestezii. Operace trvá 1 – 1,5 hodiny vyžaduje pouze jednodenní hospitalizaci.

Rekonvalescence: Speciální elastická podprsenka se nosí po dobu 6-8 týdnů 24 hodin denně. Stehy jsou vstřebatelné. Fyzické aktivity, které by mohly prsa zatížit, jsou zakázány. První týden po operaci je doporučen klidový režim. Lehčí domácí práce jsou možné za 14 dnů, těžká práce, zvedání břemen a sportovní aktivity až po 2 měsících. Návrat do zaměstnání záleží na tom, jakou práci vykonáváte a na Vašem vlastním pocitu v rámci rekonvalescence. Zákrok je velmi efektivní a trvalý. Výsledkem by měla být Vaše spokojenost a celkové zvýšení Vašeho sebevědomí a hlavně kvality života.

Cena operace: od 32 000 Kč v závislosti na rozsahu operace. Rozsah operace je klientovi upřesněn na základě konzultace s operatérem. Kromě ceny operace hradí klient ještě poplatek za anestezii (2 000,-Kč) a hospitalizaci. Hospitalizaci klient hradí dle typu vybraného pokoje (jednolůžkový 2 700,-Kč/noc , standartní 1 500,-Kč/noc). 

Kontaktní formulář

Nejžádanější zákroky

Laparoskopie

Laparoskopie je minimálně invazivní metoda s řadou výhod: kratší rekonvalescence, měnsí pooperační bolesti a lepší kosmetický efekt 

více >

Operační léčba inkontinence

Chirurgické řešení inkontinence u pacientek, pro které není konzervativní nebo medikamentózní léčba vhodná.

více >

Labioplastika

Zákrok určený pro ženy, které stydké pysky jakkoliv omezují esteticky, nebo fyzicky například při sportu, ale i v běžném životě.

více >

Laserové zákroky

Bezbolestné a rychlé ošetření laserem jako řešení problémů více než poloviny žen po porodu, menopauze nebo hysterektomii. 

více >