Abdominoplastika

Po větším úbytku váhy nebo i po porodu dochází v oblasti břicha k uvolnění kůže spojené většinou i s oslabením břišní stěny v důsledku rozestupu přímých břišních svalů. Nadbytek kůže se často nepovede odstranit ani cvičením a řešíme ho proto plastickou operací břicha - abdominoplastikou. Jedná se o rozsáhlý chirurgický zákrok, kterým se odstraní přebytečný tuk, povislá kůže a provede se zpevnění svalů břišní stěny. Je možné ho také kombinovat s liposukcí. Doporučujeme se poradit s lékařem o vhodnosti této operace, jelikož zákrok není vhodný pro každého a nelze jím řešit klasickou obezitu. Obecně operaci podstupují jak ženy, tak i muži. V případě, že žena plánuje těhotenství nebo hodlá podstoupit například odtučňovací kůru, je vhodné s operací počkat, aby měl výsledek co největší efekt. Méně náročnou alternativou je také tzv. miniabdominoplastika, která zasáhne pouze dolní část břicha a je někdy dostačující pro dosažení žádaných výsledků.

Konzultace: V rámci konzultace s lékařem se poradíte o vhodnosti operace a budou Vám vysvětleny veškeré podrobnosti výkonu. Lékař Vám také zodpoví na veškeré Vaše dotazy. Operace se provádí v celkové anestézii, proto je zapotřebí předoperační vyšetření, které obsahuje pohovor s internistou, odběr krve, EKG a měření tlaku.

Průběh operace: Operace trvá v průměru 2 – 2,5 hodiny Při abdominoplastice je proveden jeden dlouhý, horizontální řez v podbřišku. Druhý, malý řez, je kolem pupíku. Kůže a podkoží se od svalů oddělí a břišní stěna se v případě potřeby zpevní sešitím břišních svalů. Nadbytek kůže je odstraněn a pro pupík je vytvořen nový otvor. Jizva zůstává v oblasti podbřišku, aby byla lehce zakryta spodním prádlem. V případě tzv. miniabdominoplastiky není nutno korigovat horní oblast břicha. Celý výkon trvá necelé dvě hodiny a jizva je o trochu menší.

Rekonvalescence: Hospitalizace je doporučena dvoudenní. V případě pooperačních bolestí jsou předepsány analgetika. Pooperační bolestivost se projeví zejména při změně poloh nebo při kašli. Doporučujeme polohu v polosedu. První dny po operaci je podávána jen lehká strava. Stehy jsou vstřebatelné a není nutné je odstraňovat. Kompresivní prádlo je potřeba nosit po dobu 6-8 týdnů. Během prvních 7 dnů po operaci se prádlo nesundává. První týdny po operaci doporučujeme klidový režim. Do zaměstnání se můžete vrátit přibližně po 3 týdnech. Těžká práce, zvedání břemen a sportovní aktivity až po 2 měsících. Efekt operace bývá trvalý, pokud dodržíte doporučený dietní režim s dostatkem pohybu.

Cena operace: od 36 000 v závislosti na rozsahu operace. Rozsah operace je klientovi upřesněn na základě konzultace s operatérem. Kromě ceny operace hradí klient ještě poplatek za anestezii (2 000Kč) a hospitalizaci. Hospitalizaci klient hradí dle typu vybraného pokoje (jednolůžkový 2 700,-Kč/noc , standartní 1 500,-Kč/noc). 

Kontaktní formulář

Nejžádanější zákroky

Laparoskopie

Laparoskopie je minimálně invazivní metoda s řadou výhod: kratší rekonvalescence, měnsí pooperační bolesti a lepší kosmetický efekt 

více >

Operační léčba inkontinence

Chirurgické řešení inkontinence u pacientek, pro které není konzervativní nebo medikamentózní léčba vhodná.

více >

Labioplastika

Zákrok určený pro ženy, které stydké pysky jakkoliv omezují esteticky, nebo fyzicky například při sportu, ale i v běžném životě.

více >

Laserové zákroky

Bezbolestné a rychlé ošetření laserem jako řešení problémů více než poloviny žen po porodu, menopauze nebo hysterektomii. 

více >